Ëmbësira e Bajramit Bakllava Ferrero Rocher!

9 Prill, 2024

Bakllava Ferrero Rocher!
Ëmbësira e Bajramit receta më e shijshme që mund të përgatisni, po ashtu është e lehtë në përgatitje, juve ju mbetët vetëm ta provoni dhe ta ndani këtë recetë edhe me miqët tuaj, sepse kjo recetë do ju duhet edhe herë të tjera!
Receta:
500gr petë për bakllava
150gr gjalpë

350gr arra
Një vezë
Gjysëm gote sheqer pluhur
Një lugë gjelle çokokrem
Katër lugë gjelle biskota të bluara

100ml krem qumështi për ëmbëlsira
200gr çokollatë e zezë #ibuget

Pjekja në temperatur 180° për 20 minuta