Tiramisu

3 Nëntor, 2023

Receta nga Interex

Tiramisu Përbërësit:

5 të verdhat e vezës 3 lugë sheqer 1 sheqer vanile 500 gr mascarpone 300 gr ajkë e ëmbel 2 lugë të medha kafe 1 lugë kakao 400 gr biskota Vendosim të verdhat e vezës sheqerin,sheqerin vanile perzihen dhe zihen në avull.

Ajka e ëmbel mackarponja perzihen dhe mbi to vndosen vezët e ziera në avull. Biskotat i lyejm me kafe dhe i radhisim në tepsi mbi te kremen prape Biskotat dhe kremen. Ne fund vendosim kako pluhur #Interex #Receta

 

Më poshtë gjeni videon e plotë të recetës