Gjellë me Purrinj

15 Maj, 2023

Përbërësit:

Gjellë me purrinj

300 gr mish i bluar
1 qepe
1 karrote
Kripe biber te kuq biber
1 kg presh
3 luge vaj dhe 1 luge gjalpe
1 ve
200 gr ajke kosi

Ne nje ene fergojme qepen karrotat dhe mishin shtojme vajin melmesat purinjet 1 gote uje dhe gjalpin
Vendosim ne tepsi ne fund e lyejme me vezen dhe ajke kosi