Receta Torte per bajram

23 Korrik, 2021

Torte e shijshme me biskota për Bajram

 

Përveç se Fitër Bajrami është një festë ku mbizotëron dashuria e solidarizimi, gjithashtu është edhe një ditë e veçantë që karakterizohet me përgatitjen e drekës së shijshme familjare dhe tortave që u shërbehen mysafirëve në shenjë mikpritje.

Por nëse ende nuk keni vendosur se çfarë torte do të përgatitni në familjen tuaj, atëherë s’keni nevojë fare të brengoseni më për këtë çështje.

Interex ka postuar një video-recetë e cila menjëherë jua fiton zemrën me përbërësit të cilët kombinohen për t’jua sjell një super shije në tavolinat e juaja.

Kjo torte ka bazë biskotat e bluara dhe arrat, ndërkaq është e lehtë për t’u përgatitur.

Përbërësit për pandispanjën:

– 8 vezë
– 8 lugë gjelle sheqer
– 8 lugë gjelle miell
– 1 qeskë pluhur për fryrje

Përbërësit për mbushjen:

– 300gr biskota të bluara
– 300gr arra të bluara
– 100gr sheqer pluhur
– 1 gjalpë e shkrirë
– Aromë vanilje
– 1 gotë lëng portokalli
– 2 shllag krem për lyerje të tortës

TË GJITHË KËTA PËRBËRËS I GJENI ME ÇMIM EKSTRA LIRË NË INTEREX

 

Embelsirat

https://www.youtube.com/watch?v=l5lSoSk5rbk&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=sW-3dHqHCAg&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=x3imviFSgto&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=SBc0pNkiJ00&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=2BI_MTFZRoQ&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=JVRlabLJlWs&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=7fbJ1XDclCk&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=SGockvEMe9Y&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=IkgcVfrZglg&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=fAJhM15vFjc&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=wqVf51GzG38&ab_channel=InterexSupermarket

Ushqimet

https://www.youtube.com/watch?v=iKSARWV7cAg&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=DHYkcDiPRDM&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=bdI3NAm8FPo&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=-gOlVN_8WBA&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=I2vN-Yorqwg&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=i_LLcwOXWbk&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=V9UkZ9Mf2sw&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=R01rA0_ADP0&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=S3Vvz-QRmKo&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=pu1BAnypnzs&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=gz581mQddsg&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=TV2N2xWcN5E&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=aArCDt8DNhk&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=TPHVK3b-YnA&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=_T0Hp63KVVU&ab_channel=InterexSupermarket

https://www.youtube.com/watch?v=wolCvdOrVAg&ab_channel=InterexSupermarket

 

 

SHIKOJENI VIDEON PËR TË PARË SI PËRGATITET: